אז יש כדורגל באמצע השבוע?

היום נשלח לעופר פרי – מנכל המועצה להסדר ההימורים בספורט מכתב בנוגע למשחקי אמצע השבוע בליגה הלאומית. מכתבים שנשלחו לקודמו בתפקיד לא זכו מעולם למענה, אפילו לא לדחיה. פשוט לא נענו.

עופר פרי והטוטו שהוא עומד בראשו חתמו על הסכם עם ההתאחדות לכדורגל לפני מספר חודשים אשר במסגרתו נקבעו מספר שינויים. שינווים אלו החלו העונה ואמורים להתגבר בעונה הבאה. אחד השינויים המהותיים יעבור על הליגה הלאומית,  אשר מרבית הקבוצות עתירות הקהל בה, יעלו לליגת העל בעונה הבאה. זו תיוותר לפחות לעונה אחת בשיממון של קבוצות עם קהלים קטנים. יתרה מכך, הקסם היחסי שלה כחממה לשחקנים צעירים יעלם, ולו בגלל שישראלים צעירים רבים יאיישו את הסגלים של ליגת העל המתרחבת שלנו.

לגופו של עניין, פנינו לטוטו על מנת לתת את הדעת על המשחקים שמתקיימים ביום שני בליגה הלאומית. לא רק שהמשחקים מתקיימים באמצע השבוע, ופוגעים רבות ביתרון ובאווירה של קיום משחקים באותו שעה, או לכל הפחות באותו היום.(נושא אשר אוהדים רבים פועלים לשנותו בעולם) אלא שאחד מהמשחקים נערך באופן קבוע בשעה… 14:30 . המשמעות הינה הפסד של לפחות חצי יום עבודה עבור האוהדים, והתוצאה נראית ביציעים.

הטוטו בהסכם עם ההתאחדות בא מנקודת מבטו לקדם את הספורט בישראל, לגייס משאבים על ידי ההימורים. לצד זאת יש לשים דגש על כך שהספורט והאוהדים שם צרכני הספורט אינם נפגעים.

מתוך מכתב הפניה "לפני מספר חודשים נחתם הסכם בין המועצה להסדר ההימורים בספורט לבין ההתאחדות לכדורגל.  מטרת ההסכם הינה בין היתר לקדם את מטרות המועצה להסדר ההימורים בספורט" ההכנסות… מיועדות כולן לפיתוח וקידום תרבות הגוף, החינוך הגופני והספורט בישראל"(מתוך אתר המועצה להסר ההימורים בספורט) .

במסגרת ההסכם שני משחקים במסגרת הליגה הלאומית משוחקים באמצע השבוע – ביום שני. לתפיסתנו חלק מהותי בקידום הכדורגל בישראל וקידום הספורט הינו הקהל. קיום המשחקים ביום שני מקשה מאוד על קהל להגיע אליהם. יתרה מכך אחד המשחקים, משוחק בשעה 14:30 אשר מונעת באופן גורף להגיע אליו, ופוגעת ברוח הספורטיבית ובקהל האוהדים.

אנו פונים אליך לשנות את שעות המשחקים בימי שני, לשעות הערב בהן ציבור האוהדים יוכל לפקוד את היציעים.  "

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *