אלימות שגרתית

ידיעה שהתפרסמה במרבית אתרי הספורט הישראלים בתחילת השבוע, כיסתה את מותם של 12 אוהדים מזמביה, בניצחון נבחרתם 3 – 0 את קונגו. כותרות המשנה שתורגמו מידיעות של סוכנויות הידיעות עסקו בהשוואה לאסון הייזל.

למותר לציין שנעשה כאן סיקור בעייתי. הרוגים ונפגעים במשחק הכדורגל ביבשת השחורה הם עניין בשגרה. באותו סוף השבוע, נערכו משחקים נוספים באפריקה ולדוגמא. במוזמביק נהרג אוהד Ferroviario de Nampula במשחק חוץ של קבוצתו נגד יריבתה המושבעת Lichinga FC . האוהד נהרג ממתח אבנים שנזרקו לעברו לאחר שצהל על כיבוש שער לקבוצתו, שניצחה 2- 0  .

כמה ימים לפני כן בניגריה נהרגו 3 אוהדים במשחק בין Akwa United ל   .Enyimbaהאירוע המצער התרחש כשאוהדי אחת הקבוצות הסתערו על השופט על ששרק לבעיטת עונשין. שוטרים פרצו למגרש להגן עליו, והתפתחה מהומה. במהלך המהומה השתמשו השוטרים בגז מדמיע. המוני האוהדים ברחו לסימטאות סביב המגרש, החלו יורים אש חיה לעבר כלי רכב עוברים והשוטרים. במהומות נהרגו 3 אוהדים. התאחדות הכדורגל הניגרית סירבה לאשר את הידיעה בטענה שאין אישור רשמי על ההרוגים

בצד השני של העולם, בברזיל עצרה המשטרה של פאלמייראס לאחר הפסד קבוצתם 1-3 לקרוזרו עם רימונים. בעת מעצרם הודו שהתכוונו להשליך את הרימונים על אוטובוס של אוהדי קרוזרו.

ולצערנו, וכן הלאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *