באבלסברג

סמל באבלסברגבאבלסברג הינו מועדון הממוקם בפוטסדאם, ליד ברלין. הקבוצה  שינתה את שמה וזהותה מספר פעמים לאורך ההיסטוריה. ב1948, השנה בה נוסדה כונתה קארל מארקס באבלסברג (מן הסתם היא שכנה במזרח גרמניה…). היא נחשבה לממשיכה של מועדון פוטסדם 03 שהיה קיים לפני מלחמת העולם השניה(ומכאן הכינוי שלה אפס שלוש). ב1949 התחבר למועדון מקומי אחר – דרויטז, ושמו של המועדון החדש היה מוטור באבלסברג.בתקופת מזרח גרמניה שהה המועדון בעיקר בליגה גרמנית השניה.

עם איחוד שני חלקי גרמניה ב1991 שונה שוב שמו של המועדון  לספורטוריין, והקבוצה שיחקה בליגות נמוכות. שנת 1996 הייתה שנת פריצה, התקציב גדל בעשרות מונים, ומועדון עלה ליגה אחר ליגה עד שבשנת 2001 הגיע רגע השיא. המועדון העפיל לבונדסליגה השניה, ושיחק במשחקי הגביע הגרמני. 

לצערם של האוהדים השהות בליגה השניה הייתה קצרה, וירידת הליגה הייתה בלתי נמנעת. בנוסף לזאת בעונת 2003 הגיע המועדון לפשיטת רגל. בימים אלו המועדון נמצא לו בליגה המחוזית הרביעית.

את העונה הנוכחית פתח המועדון בשתי ניצחונות, כשהאחרון שבהם הינו על מאגדבורג, החזקה בליגה. זאת לעיני קרוב ל4000 צופים.

קהל באבלסברג

 

 

 

 

 

 

 

 

 האצטדיון של באבלסברג הכיל במקור 15,000 מושבים, ונחנך במשחק של באבלסברג מול הנבחרת האולימפית המזרח גרמנית. כיום לאחר שיפוץ שעבר לפני כמה שנים, יש בו  9,254 מקומות ישיבה, וכינויו "קארלי". שמו המלא למתעניינים קארל-ליבקנכט.

בבאבלסברג שוכנים אולפני קולנוע מהוותיקים בעולם, אשר הוקמו ב 1911. האולפנים היו מהמובילים באירופה, והסרט הידוע מטרופוליס צולם בהם. אתם תוהים מה הקשר לקבוצה? קבוצת האולטרס הראשית של באבלסברג ואתר האוהדים מכונים "פירמת הסרטים".

 קבלו סרטון מאתר האוהדים להריח את הדשא מקרוב

[gv data="bUe1XYvF2Mo"][/gv]

 

סמל אלטונהאלטונה, בדומה לבאבלסברג פתחה את העונה בסערה וממוקמת במקום השלישי, אחד אחרי באבלסברג.

המועדון אשר מגיע מהמבורג נוסד ב1893, נחשב לאחד הותיקים בגרמניה, ובמקור היווה כר פעילות ל…קבוצת קריקט. המועדון היה בין החזקים והידועים בגרמניה בתחילת המאה ה-20, אך דעך על רקע עליית ס.ו המבורג וסט.פאולי. ממוצע צופיו עומד היום על מאות בודדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *