בישראל אין חוליגנים…בקוטבוס…

היום נפתח בעייפות כללית של חברי המשלחת… פתחנו את היום בסיור מודרך באצטדיון האולימפי של ברלין. סיור נחמד שהציג את התשתיות שיש באצטדיון, בעיקר מתחת לפני הקרקע ועוד. העובדה היותר מסקרנת בסיור הייתה התאים הענקיים שיש למשטרה המקומית לטיפול באוהדים מתחת לאיצטדיון…

האיצטדיון האולימפי של ברלין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חברי המשלחת ביקשו לפני הנסיעה לנסות ולראות משחק בבונדס ליגה הראשונה. מכיוון שלא היו משחקים בברלין של הקבוצה המקומית הרטה, מצאנו פיתרון אחר בדמות משחקי גביע הליגה. אחד מהמארחים הגמרנים הינו אוהד של בורוסיה מנשגלדבך, קבוצה הממוקמת ליד הגבול הבלגי, אשר בשורותיה משחקים גל אלברמן ורוברטו קולאוטי הישראלים. מנשגלדבך התארחה בקוטובס, עיירה במדינה ברנדנבורג, מזרח גרמניה.

קבוצות רבות אשר מגיעות מהמזרח, ידועות בקהל הבעייתי שלהן. רווי חוליגנים וניאו נאצים. לכן לפני הנסיעה הדגשנו שאף אחד מחברי המשלחת לא יגיע עם הקפוצונים והצעיפים של המועדונים הישראלים, כדי שלא נבלוט ולא נהווה יעד לאלימות מיותרת. הגענו ברכבת לקוטבוס מברלין עם אוהדי מנשגלדבך שגרים בברלין. בקוטבוס קיבלה את פנינו עם בתים מוזנחים ונטושים, חלונות שבורים וגרפיטי מכוער…בנוסף לזאת הקבוצה המקומית – אנרג'י קוטבוס ידועה לשמצה ביחסה לאוהדי הקבוצות האורחות. כשהגענו ליציע אוהדי החוץ, קיבלו את פנינו אנשי פרוייקט האוהדים של מנשגלדבך, מצויידים ברכב מסחרי גדול ומיטב המאצנדייז של האוהדים.

פרוייקט האוהדים של מנשגלדבך

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 לאחר שהחברה קנו חולצות ושאר מרצנדייז (בדוכן של חוברת האוהדים נמצאת חוברת שעמוד ממנה סרוק כאן, ומציגה מבחר עצום של מרצנדייז של האוהדים)

חוברת המרצנדייז של פרוייקט האוהדים של מנשגלדבך

 

 

השארנו את כל התיקים שלנו במכולה של שמירת החפצים וחיכינו המון זמן בתור. היה נדמה שהמאבטחים עושים הכל בכדי למרר את החיים של אוהדי מנשגלדבך. ידועים לשמצה, כבר אמרנו?

אוהדי מנשגלדבך

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המשחק עצמו לא התעלה לרמה גבוהה, כנראה שלא היה ניתן לצפות להרבה ממועדונים אשר נחים על קרקעית הבונדס ליגה. במשחק עצמו הובקעו שלושה שערים, כולם בבעיטות עונשין מ11 מטר וכולם לרשת של מנשגלדבך.האווירה ביציע הייתה מורכבת מהאולטראס של מנשגלדבך לא הרשימו ביותר ביחס לקבוצות האחרות שצפינו בהן בגרמניה. ביציע הנגדי התמקם לו גוש ענק של אוהדי קוטבוס, שקפץ ועודד והבחלט נראה מרשים מאוד.

יצאנו כמה דקות לפני סיום המשחק, על מנת להגיע לרכבת של 21:00 , אחרת היה עלינו להמתין לרכבת של 23:00 בחור הזה… ביציאה עברה עלינו חוויה, שאני שלא כדאי להרחיב עליה. בואו נאמר שהיא הייתה מורכבת מחוליגנים של קוטבוס, ריצה ומשטרה… משהו לספר לילדים…בברררר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *