בעיטת פתיחה – קישורים לסוף השבוע

 1. ליגת הכדורגל הישראלית לעונת 2009-10  יוצאת לדרך. אני מתרגש לחזור ליציעי לויטה, לראות משחק בית של הפועל כפר סבא לאחר שנה של חרם אוהדים. העונה נפתחת במפגש מול קבוצה שזינקה לה 2 ליגות – מכבי באר שבע. יהיה מעולה.
 2. דמיינו – "…דמיינו לעצמכם שאתם מגיעים למשחק כדורגל בערב עם הילד. עלות הכרטיסים כמו בקולנוע – אולי טיפה יותר – אבל לא יותר מ-100 שקל. דמיינו שאתם יושבים באיצטדיון המשופץ, עם הכיסאות המסומנים ואתם שותים כוס בירה עם החברים –  ולילד אתם קונים נקניקייה במחיר סביר (כי הריח של הבצל והבשר על האש שיגע אותו). דמיינו לעצמכם שהאיצטדיונים של הקבוצות הקטנות הם קטנים (לא יותר מ-5,000 מקומות); מתוחכמים (בעלי חללים מסחריים שפעילים כל השבוע); מקורים ומוגנים מפני החום, הקור, הרוח והגשם." טור פתיחת עונה של אוריאל דסקל עורך הספורט של כלכליסט שאומר את הכל. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-zqRlzBV5Jc[/youtube]
 3. מחרימים בע"מ – ככה עושים את זה. אוהדי הפועל פתח תקווה החליטו על חרם מנויים. הם לקחו את ההחלטה צעד קדימה, ועל ידי ההצהרה בטופס, הם חישבו את המשמעות הכלכלית של החרם אותו הם מובילים (כ-78,750 ש"ח ) . מעשה אשר מעניק לפעולה יותר עוצמה, הן מול המועדון והן מול הרשויות השונות והספונסרים העתידים.
 4. מסע אפנועים באירופה – מסע אופנועים של "קרן מרינה דלגליש" למען חולי סרטן, יערך ברחבי היבשת בין 32 הקבוצות שיעפילו לליגת האלופות, על אופנוע ימאהה 125 גראד סטאר או דרבי 50cc. במסגרת המסע יאספו חולצות מכל מועדון המשחק בשלב הבית בליגהת האלופות אשר ימכרו במכירה פומבית . נכון לעכשיו, המסע לא יעבור בישראל אצל הנציגה הישראלית המיועדת מכבי חיפה עקב המרחק הרב, ובמקום זאת המועדון יתבקש לשלוח את חולצתו.
 5. השחקן ה-12, השחקן ה-6 ולחמישיה – ביום חמישי הבא(27.8) בין השעות 16:00 ל20:00 יתקיים הפנינג האוהדים ומכירת המנויים של הפועל חולון באולם הפחים. הקמפיין מלווה בשיר "ניצחת איתי הכל" של עמיר בניון.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WV7OJXOLKgc[/youtube]
 6. רשמי או לא? שני סרטונים שרצים ברשתץ צפו ושיפטו בעצמכם האם הם סרטונים רשמים או לא? ביתר ירושלים [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p-DBkm5mSNg[/youtube]ומכבי תל אביב [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gSmA36MUQjU[/youtube]
 7. בדומה למועדונים אחרים בהם המשבר בין האוהדים להנהלה העמיק, ומשבר הזהות הרקיע שחקים, האוהדים פונים לענפים אחרים הכדי להחזיר לעצם את הזהות. באשדוד זורמת לה מתחת לפני השטח יוזמה של החזרת עירוני אשדוד, אשר כרגע באה לידי ביטוי בחיבור האוהדים לקבוצת הכדורסל של עירוני אשדוד.
 8. תסביך אב- לפני כמה וכמה חודשים באחד מהדיונים של "היציע", התבדח היועץ המשפטי שלנו, עו"ד דור ליאונד, שאולי כדאי להכין תביעה ייצוגית נגד אבות, על עצם העובדה שבגללם אנו אוהבים כדורגל ואת הקבוצות שלנו… דודו עזריה, מהאוהדים הראשונים בארץ שקידמו את נושא שיתוף האוהדים בניהול המועדונים, כתב על נקודת המבט של אב צעיר שמביא את בנו למגרש.
 9. הפאנל הסוער של השנה – כלכליסט כינס את הדמויות המובילות בכדורגל הישראלי. חלק ניכר מהדוברים לא חידשו, וחזרו על מנטרות ישנות, אך ראוי לשים לב לדבריו של עופר פרי, מנכל הטוטו: "בגרמניה יש חוק ש־50% פלוס מניה צריך להיות בבעלות האוהדים – זה מביא את הקבוצות לחשוב איך מסיימים בתקציב מאוזן, איך מצליחים להגדיל הכנסות, להשקיע בתשתיות, בנוער באקדמיה …". זוהי אמירה מאוד משעותית, מכיוון שבדומה לתחומים אחרים, אמירות מסוג זה של דמויות כל כך משמעותיות מגיעות בדרך כלל עם סיום התפקיד.
 10. שירי אוהדים  – אתמול פורסמה בהארץ כתבה מרחיבה ומעמיקה בנושא. כתבות מסוג זה מבורכות ומעלות את המוניטין הנמוך של הכדורגל הישראלי, ומציגות באור חיובי חלקים של תרבות האוהדים הישראלית. כן ירבו.
 11. ובנימה אופטימית זו- ניר קיפניס, אוהד הפועל חיפה מתפייט לקראת פתיחת העונה "…בדיעבד התברר שהקלישאה לפיה "אין דבר שלם יותר מלב שבור" התקיימה בי במלואה: באופן ביזארי, האהבה לקבוצת הכדורגל ששברה לי את הלב, הפכה לכזאת שאינה תלויה בדבר. בעונה הבאה כבר חוויתי תיקון מסוים: יצחק שמיר היה עדיין ראש ממשלה, צה"ל היה עמוק בלבנון והאינפלציה השנתית הייתה תלת-ספרתית, אבל הפועל חיפה חזרה, סוף סוף אל הליגה הלאומית, ולי הייתה גם חברה: פחות נדיבת מימדים מהגברת פוקס דלעיל, אבל נמצאת לפחות בעולם האמיתי, ראשונה לשושלת לא ארוכה במיוחד, אבל מפוארת, של נשים שנאלצו לחיות עם העובדה שמערכת היחסים בינינו תהיה, לכל היותר, רק שנייה לזו שאני מנהל בכל שבת עם האחת והיחידה…"
 12. עונה מצויינת ומרגשת לכולנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *