זהות בדויה

 כמה מכם שמעו על חוג האוהדים הרומני של מכבי חיפה? לפני כמה חודשים הגיע להנהלת המועדון מכתב מרומניה המבשר על הקמת מועדון אוהדים של מכבי חיפה  ברומניה.חוג האוהדים הרומני – חיפאי הינו דוגמא מצויינת להתפתחות האבולוצניות של חוגי האוהדים.רבות נכתב ודובר על הגלובלזציה גם בהקשר של האוהדים. האהדה כיום חוצה גבולות,.נוסף ל"קבוצה" שכל אחד מאיתנו אוהד בישראל,לכל אחד מאיתנו יש את הקבוצה שהוא אוהד באנגליה,גרמניה וכדומה . מעבר לזאת בכל משחק נתון שאוהד כדורגל צופה בו אנו בוחרים את הצד המועדף עלינו (אפילו אם מדובר בדרבי ההודי בין מזרח בנגל למואון באגן) . האנגלים שאנחנו יכולים בינתיים רק להזיל ריר על תרבות הכדורגל שלהם פיתחו את התחום לאומנות.
אנגלים רבים מהגרים מהחורף האפרורי לספרד שטופת השמש, בייחוד לאזור קוסטה דל סול  ששוכן לחוף הים התיכון. במקום התפתחו במשך השנים כלי תקשורת מקומיים באנגלית שבין היתר מכסים את משחקי מאלגאה המקומית . הן בעיתונות הכתובה והן בשידורים חיים ברדיו. 3000 אנגלים המתגוררים באזור ששמש לא יבשה את עורקיהם מתאוות הכדורגל  מגיעים לכל משחק בית של הבוקרון (boqueron), הלוא היא מאלגאה (כינוי המועדון – על  שם דג מקומי). בשנת 1999 הוקם בטברנה מקומית  מועדון אוהדים בינלאומי לכל דבר אשר דואג להסעות, שירה ועוד .
אוהדים אלו לא נעלמו מעיניה של קבוצת מאלגאה ,שיודעת  מצידה  להעריך את האוהדים המיוחדים ושולחת מדי פעם את שחקניו לטברנת האוהדים. גם אוהדי מאלגאה המקומיים  אוהבים את הצבע שמוסיפים האנגלים,ואף הוציאו את חוברת שירי המועדון מתורגמת לאנגלית.
בעיר אחרת באזור -טורוביאחה, מתגוררים קרוב ל 20,000 אנגלים. יו"ר המועדון מהליגה השלישית הבחין בפוטנציאל של אנשים אשר הכדורגל זורם בדמם אך חסרה להם ההתרגשות של ליווי קבוצה באש ובמים . הקבוצה ערכה מסע שיווקי באנגלית באזור שהסתיים בהצלחה מרובה. לפני כשלוש שנים, הגיעו למשחקי הקבוצה 150 איש וכיום כ3000 איש שרובם…ניחשתם נכון – אנגלים. ממוצע קהל גדול יותר מחלק מהקבוצות מהליגה השניה הספרדית.
האנגלים הביאו עימם את המסורת של ליווי הקבוצה למשחקי חוץ, מנהג שאיננו שכיח בספרד. ורבים מהם מלווים את הקבוצה למשחקי חוץ.
האוהדים הקימו מועדון  אוהדים ה-"Torri Army"  שמלווה את הקבוצה בשירה באנגלית (למרות שכל השחקנים למעט אחד הינם ספרדים). האנגלים לימדו את השחקנים דבר או שניים על יחסי שחקנים – קהל, ובניגוד לעבר כיום השחקנים מודים לקהל ובסיום המשחק מוחאים כפים לקהל.
מקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *