ימים מדהימים

היומיים האחרונים מסמלים את הכל. כמות האנרגיה והחיוכים שנשפכו ממנו בימים האחרונים אומרים את הכל. כמות הפעילות של "היציע" בשבוע האחרון ובעיקר ביומיים האחרונים הייתה מדהימה. זה מרתק לצאת לרגע מעצמך ולראות איך המערכת שאנחנו בונים טיפין טיפין גדלה, ומגיעה למקומות שלא חלמת עליהם.

בנימה אישית, העיסוק בכדורגל ובאוהדים מכניס לחיי כזה אושר ששם בכיס את יתר הפעילויות שבהן אני עוסק ביום יום…

אז מה היה לנו? אתמול בבוקר סוף סוף זכיתי לשיחה מאורי שילה – מנכל ההתאחדות לכדורגל בנוגע לדרישה לקבלת בעלי השליטה בכדורגל הישראלי. כמה שעות מאוחר יותר הייתי בכנסת בדיון של השדולה הסביבתית. בכניסה לדיון פגשתי את העוזר הפרלמנטרי של אחד החכי"ם שמעבר לדיבורים על ספורט גם עוסקים בחקיקה בנושא. לשימחתי הוא הסכים להרים את הכפפה של הצעת החוק שלנו. בערב הגעתי למפגש ראשון בסידרה של חמישה מפגשים בבית אבי חי. המפגשים בעריכת והנחיית ד"ר עידו נבו מכונים בשם  "משחק ביתי – ספורט וחברה בישראל". המפגש הראשון עסק בתקשורת הספורט, והשתתפו בו שאול אדר,דר יאיר גלילי ורמי רוטהולץ.

היום בצהריים יצאתי מהעבודה למפגש נוסף בוינגייט. מפגש של פורום חוקרי הספורט שכותרתו "היבטים אירגונים בכדורגל הישראלי". המפגש היה מרתק ממספר סיבות. ראשית גודש המפגשים האקדמים והמקצועיים בהיבטי חברתים של ספורט וכדורגל נדירים בישראל, ושפע שכזה מרגש. מלבד זאת הכרתי כמה אנשי מקצוע שאת שמותיהם הכרתי מקריאה מקצועית אך לא באופן אישי. הארוע התחיל בסקירה של פרופ' בר-אלי על היבטים סטטיסטים ומקצועים של בעיטות עונשין – פנדלים. אני חייב לציין שהיה מרתק. לאחר מכן פרופ' אמיר בן פורת הרצה על אלטרנטיבות ניהול בכדורגל הישראלי, ולסיום היה אמור להתקיים פאנל בנושא ניהול כדורגל בישראל. פאנל שלא התקיים מכיוון ששנים ממשתתפיו לא הגיעו – אורי שילה מנכל ההתאחדות שהיה עסוק עם אוהדי בית"ר בבית הדין, וורד שפירא מNRG. עוז אלמוג השותף השלישי לפאנל נתן הרצאה מרתקת על מקום הכדורגל בשינוי תהליכים הגלובלים ובחיזוק הדמוקרטיה.

מעבר לזאת, בשני הכנסים המקצועיים הרבה אנשים פנו ושאלו על פעילותנו. חלקם אף הכירו וחלקו שבחים ופעילות המרשימה. אכן קבלת מחמאות מאנשים שאינם נמצאים במעגל הקרוב אליך מרוממים את הנפש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *