מגוון הצעות לתחרויות ריאלטי לכדורגל הישראלי

ריאלטי 1 – החוויות במגרשי הליגה הלאומית עם הפועל כפר סבא, רק מחדדות ומקצינות את התופעות בכדורגל הישראלי. ככל שהזמן עובר עושה רושם שהגיע הזמן לעשות תחרות בין האצטדיונים בישראל נושאת פרסים. בכל איצטדיון בו יהיה נייר טואלט בשירותים תזכה הקבוצה בסבון לשטיפת ידיים לרווחת האוהדים.
שירותים במגרש הפועל לוד
שירותים במגרש הפועל לוד
ריאלטי 2  – באותה נשימה אפשר לחשוב שבקופות הכרטיסים באצטדיונים מוכרים יהלומים. מילא ב"קופסא" מגרשה הביתי של מכבי נתניה, בו אפשר לחשוב על הקשר ליהלומים, אך הקופות במגרש של לוד שברו את השיא. לרגע חשבנו שאנחנו בכניסה ליעד מבוצר ואנחנו אוכלוסיה בעלת מקדם סיכון גבוה.
קופות הכרטיסים בכניסה למגרש בני לוד קופות הכרטיסים בכניסה למגרש בני לוד
ריאלטי 3 – אוהדי הפועל רמת גן בהצעה משעשעת משלהם לתוכנית האח הגדול – גרסת הכדורגל
רומנטיקה ברשת – בלוגים בודדים בעברית סוקרים את תרבות הכדורגל ואת עולם האוהדים בישראל, אחד המוצלחים שבהם הינו הבלוג של שלמה מן – "המכתש בגבעתיים – על המגרש שעשה קבוצה", אוהד הפועל רמת גן אשר מציג בצורה מרתקת את סצנת האוהדים של הפועל רמת גן. כל אוהד, גם אם אינו אוהד הפועל רמת גן יתמוגג מהבלוג מהרומנטיקה.
נאבקים בגזענות – בורשה, פולין התקיים בשבוע שעבר הכנס של FARE – הרשת האירופאית למאבק בגזענות בכדורגל. הכנס נפתח בדבריו של  ליליאן טוראם השחקן הצרפתי שחום העור, והציג את תחושותיו מהתופעות הגזעניות בהן נתקל במהלך הקרירה שלו. בכנס השתתפו מעל 300 אוהדים מרחבי אירופה, אשר כלל סדנאות מקצועיות שונות שעסקו בין היתר בלאומיות, אנטישמיות, וקבוצות מיעוטים. הכנס ננעל בפאנל בו השתתף בין היתר פול אליוט, הקפטיין שחום העור הראשון של צלסי

שעות המשחקים – בהמשך לתשובת הטוטו , העברנו ביום חמישי מכתב להתאחדות לכדורגל בנושא שינוי שעות המשחקים בימי שני לשעת ערב מאוחרת. אחד הטיעוניים המעניינים בזכות משחקים ביום שני בערב היה בדבר האפשרות לשומרי שבת לצפות במשחקים…

מחממים מנועים ליורו באוקראינהיוזמת אוהדים אוקראינית מארגנת טורניר אוהדים לקראת היורו בלביב, אוקראינה. הטורניר אמור להתקיים בתחילת מאי, ומיועד לאוהדי נבחרות לאומיות.  כמו בכל טורניר אוהדים מסוג זה אשר מתקיימים לפני ובזמן טורנירים בינל, הוא מיועד להיות חלק מהפנינג אוהדים גדול. הפנינג שכולל מסיבות, בירה והופעות חיות.המארגנים מכסים את עלות הלינה, הטיסה עליכם, מעוניינים?

ספרות מקצועית – דוח ה supporters direct  אשר הוכן עבור אופא, עוסק במבנה הבעלות על המועדונים ברחבי אירופה, ובעיקר בחן את האפשרויות לשילוב האוהדים במועדונים השונים. מעבר להמלצות הדוח שפורסמו במספר מקומות, אזי הדוח הינו המסמך המרתק והמקיף ביותר שיצא אי פעם אודות האוהדים באירופה. הוא סוקר ומפרט מדינה אחר מדינה ברמה גבוהה מאוד, ומציג את מבנה המועדונים, סצנות האוהדים השונות ואת הצפוי להתרחש בכל מדינה. לאלו מכם ש 137 הם הרבה מעבר לסביר, ניתן ומומלץ לקרות את תקציר המנהלים, ובייחוד את עיקרי הדוח המתורגם לעברית אודות ישראל.

יהדות השרירים – מגזין הכדורגל האוסטרי Ballesterer, של חודש מרץ עוסק בכדורגל יהודי. ניתן למצוא בו כתבות (בגרמנית) אודות האנטישמיות המודרנית ביציעים באוסטריה, קבוצות החוליגנים אשר משתמשות בסמלים ניאו נאצים וכד' , כמובן סקירה היסטורית של יהדות השרירים והכח וינה.
(ניתן לקרוא את הכתבות מתורגמות לעברית דרך מנוע התרגום של גוגל)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *