נותנים בראש בסט.פאולי

משלחת בת 10 משתתפים המורכבת מאוהדי הפועל פתח תקווה,הפועל חיפה,מ.ס. אשדוד,מכבי תל אביב והפועל כפר סבא נחתה ב19.9.08 לסיור מקצועי של 9 ימים בברלין. זוהי המשלחת השנייה שארגון האוהדים הארצי – היציע מוציא לגרמניה. זאת מתוך מטרה לקדם את חוגי האוהדים על ידי העברת ידע בין האוהדים עצמם, ועל ידי המפגש הבלתי אמצעי עם תרבות האוהדים הגרמנית המשגשגת.

כמו כל משלחת כדורגל טובה, נקבעה צפייה במספר משחקי כדורגל. הראשון שבהם שונה מספר פעמים "בזכות" הטלוויזיה ששינתה כמה פעמים את שעות וימי המשחקים. בסופו של דבר לאחר על השינויים הוחלט כי הספתח הכי טוב הינו משחקה של סט.פאולי נגד מינכן 1860. אותה סט.פאולי שהקהל שלה הינו אחד מהססגוניים והאקטיבים באירופה.

 

לאחר הנחיתה ישנו מספר שעות סמליות, ויצאנו ברכבת המהירה להמבורג, מקום משכנה של סט.פטולי.בהמבורג המשכנו לרובע סט.פאולי כשבתחנת הרכבת התחתית קיבלה את פנינו תפאורה מלבבת.

בסט.פאולי הלכנו לפרוייקט האוהדים ה Fanladen, אשר הינו חלק מפרוייקט האוהדים, אותו פרוייקט מרשים שהינו אות ומופת ודוגמא שאותה אנו מקדמים בישראל.הפרוייקט ממוקם מרחק מספר דקות הליכה מהאיצטדיון.

צעיפים של קבוצות בפרוייקט האוהדים של סט.פאולי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במקום עצמו מתרכזים האוהדים לפני משחקי הבית. ניתן לראות בצעיפים הרבים את קבוצות האוהדים הנמצאות בקשר הדוק עם אוהדי סט.פאולי. החברה הישראלים קנו את בירות הזולות שנמכרות במקום (בירות זולות במחיר של אירו אחד נמכרות בכל פרוייקט אוהדים שאני מכיר), מרצנדייז וספגו אווירה.

אני פגשתי את קתרין – המרכזת של פרוייקט האוהדים והייתה לנו שיחה מורכבת, בעקבות המשלחת הקודמת שהוצאנו לורדר ברמן לפני מספר חודשים. השיחה הייתה בהחלט סיפתח לעוצמה ולמטען הרגשי שיש לכדורגל ולפוליטיקה.אחרי שישרנו את ההדורים , אכלנו במזללה ויצאנו למשחק.

כרטיס כניסה למשחק של סט.פאולי

ישבנו ביציע הדרומי עם האולטראס של סט.פאולי. הייתה אווירה טובה בהחלט. שונה מהאווירה במגרשים רבים בבונדס ליגה.

היציע הדרומי של סט.פאולי

המשחק עצמו שלא התעלה לרמה גבוהה, הסתיים בניצחון של סט.פאולי 1-0. עד למשחק הנוכחי של סט.פאולי נגד מינכן 1860, משחקיה של סט.פאולי היו משודרים בימי שני באופן קבוע בשידור חי. אוהדי סט.פאולי אשר הצמיחו מתוכם כמה דמויות אשר הובילו ומובילות קמפיינים שונים של אוהדים ביבשת אירופה, לא אהבו את העובדה שהטלויזיה משנה להם את ימי המשחקים ואת שעות המשחקים, לכאלו שאינן נוחות. (אותו מקרה מזעזע שהולך להתרחש בליגה הישראלית בקרוב – פריסה של המשחקים על 3 ימים – שבת עד שני). במשך מספר שבועות כל שידור ישיר של בקבוצה, הקהל שר "חרא טלויזיה" ותלה שלטים מסביב לכל האצטדיון עם מסר דומה. ההנהלה של סט.פאולי למותר לציין שיתפה פעולה בדרכה שלה. המשחקים של סט.פאולי הפסיקו להיות משודרים חי. הכסף הגדול הפסיד לרוח הכדורגל.

הקהל של סט.פאולי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נקודה מעניינת נוספת אשר בה צפיתי בכל הביקורים בגרמניה היא שיתוף הפעולה בין הקהלים. במחצית המשחק הן אוהדי סט.פאולי והן אוהדי מינכן פרסו תצוגה הקוראת לשמור את תרבות האוהדים והכדורגל. תופעה שחזרה על עצמה בכמה משחקים עם מסר דומה, או בהמשך עם אוהדי באבלסברג שפרסו תצוגת הזדהות על הקבוצה הטורקית – טורקימספור, נגד גזענות.

 נקודה אחרונה ראויה לציון היא ההודיה של השחקנים לקהל בסוף המשחק. תופעה מרגשת, שחזרה על עצמה בכל משחק שצפינו בו.

הודיה של שחקני סט.פאולי בתום המשחק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *