שר הספורט הבריטי החדש קורא לשילוב אוהדים בניהול המועדונים

אנדי ברנהאם שר הספורט, התרבות והתקשורת הבריטי החדש מבטיח יותר כח ושיתוף לאוהדים השונים.בריאיון הראשון שערך השר עם כניסתו לתפקיד, הצהיר השר על מדיניות מבורכת של שיתוף ציבור, תוך הצגת ראיה רחבה.השר טוען כי חובבי תיאטרון,גלריות,מוזיאונים ו…כדורגל חייבים לשבת בועד המנהל של הגופים האלו. אוהדים בהנהלות מועדוני הכדורגל, שחקנים,אמנים ומוזיקאים בהנהלות של תאטראות, ומוסדות תרבות אחרים.

דבריו לא הותירו מקום ללבטים "אני מאמין גדול כי אלו שמשקיעים תשוקה,אנרגיה ומחוייבות, בין אם למועדון כדורגל ובין אם למוזיאון מקומי חייבים להיות מעורבים בניהול שלו" , אחר כך הוא הוסיף כי "הקול שלהם חייב להישמע ברמות הגבוהות ביותר. אני מאמין כי הכרחי שדעות האנשים שאיכפת להם מהמועדונים ויש להם נקודת מבט נחושה לגביהם ישמעו. זאת מהסיבה הפשוטה שזהו צעד נכון ובריא".

הגישה החדשה של משרד הספורט,התרבות והתקשורת הבריטי מבוססת על דמוקרטיזציה של מוקדי הכח בגופים אשר ממלאים תפקידי מפתח בחיי התושבים.

השר החדש מודע לכך שבעלי ההון במועדוני הפרימייר ליג לא יתייחסו לכך בתחילה, אך הוא מאמין שאוהדים ולא חברות ולא אנשי הון צריכים להיות בעלי המועדונים.דובר הפרמייר ליג מסר תגובה די צפוייה להצהרת השר : "במרבית מועדוני הליגה יש אוהדים בהנהלות, אלו הם המנהלים. אולי חלק מהמועדונים ירצו לעשות צעד נוסף ולמנות נציגי אוהדים. אם הם יחפצו בכך זה, זה מקובל עלינו".

מקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *